Здравје/ Убавина

Тесори Ди Маре ја претставува линијата за сончање на Оливал

петок, 28 јули 2017

Она по што се издвојува целата линија за сончање на Оливал и она што ја прави уникатна е тоа што е целосно природна и не содржи парабени и вештачки аромати.

Производите од оваа линија се обогатени со високовалитетно маслиново масло и какао путер. Заштитата се темели на минерални филтри.

Млекото за тело со СПФ 15, 20, 30 и 50, како и кремот за лице со СПФ 30, ја штитат кожата од УВ-А и УВ-Б сончевите зраци.

Спрејот за деца со СПФ 30 и 50, како и кремот за лице за деца со СПФ 50, ја штитат кожата од УВ-А и УВ-Б сончеви зраци. Основни состојки на овие производи се: масло од сусам, бадем, маслинка и алое вера. Не содражат парабени и вештачки аромати.

Маслото за тело со СПФ 10, 30 и 50, ја штити кожата од УВ-А и УВ-Б сончеви зраци. Основни состојки се: маслиново масло и какао путер Не содржат парабени и вештачки аромати.

Пекмезот за тело SUN TANE за забрзано потемнување со СПФ 10 ја штити кожата од УВ-А и УВ-Б сончевите зраци и Пекмезот за тело SUN TANE за забрзано потемнување без УВ филтри, наменети се за оние лица кои сакаат да добијат бронзен тен. Главни состојки се: масла од маслинка, морков, орев и какао путер. Не содржат парабени и вештачки аромати.

SUN GOLD и SUN TANE маслата за сончање без УВ филтри, го забрзуваат потемнувањето на кожата, а воедно и ја потхрануваат. Основни состојки се: масла од макадамија, маслинка, морков и орев.Не содржат парабени и вештачки аромати.

SOS лосионот за после сончање, ја смирува иритираната кожа после изложувањето на сонце и ја регенерира кожата. Основни состојки се:пантенол, алое вера и маслиново масло.Не содржи парабени и вештачки аромати.
 

Содржината е прочитана 1154 пати.