Здравје/ Убавина

„ДАМА-ДА“ ви ја претставува URIAGE AGE PROTECT – нова anti-aging линија на Француската козметика URIAGE

URIAGE е дел од програмата на EL PHARMA, регионален лидер во давање фармацевтски услуги, која ќе се претстави со свој штанд на тематскиот ден „ДАМА-ДА-Здравјето и убавината во функција на современата жена“ кој ќе се одржи на 30 март во Дом на АРМ од 10,00–16,00 часот

четврток, 21 февруари 2019

URIAGE AGE PROTECT – нова ANTI-AGING линија на Француската козметика URIAGE

Дали знаете дека 80проценти од причините кои предизвикуваат стареење на кожата се резултат на надворешните фактори какo : УВ зрачење, стрeс, загадување, цигари.

Има уште еден агресивен фактор на кој сме изложени секодневно и кој влијае на нашата кожа, а тоа е сината светлина од LED екраните (ТАБЛЕТ, ТЕЛЕФОН, КОМПЈУТЕР, ТВ)

Сината светлина предизвикува оксидативен стрес на клетките и предизвикува стреење на кожата.
URIAGE AGE PROTECT содржи состојки кои штитат од сина светлина и состојки кои штитат од загадување. Содржи состојки кои ги корегираат знаците на стареење: Ретинол, Вит Ц, Вит Е, хијалуронска киселина, термална вода.

Кремите ги мазнат брчките, ја тонизираат кожата, превенираат настанување на пеги и флеки и ги коригираат постоечките, реактивираат производство на колаген и го подобруваат сјајот на кожата.

ВАШАТА КОЖА ЌЕ БИДЕ ПОДГОТВЕНА ДА СЕ СООЧИ СО ПРЕДИЗВИЦИТЕ НА ГОДИНИТЕ!

Производите може да ги најдете во сите подобро снабдени аптеки во Македонија.


 

Содржината е прочитана 552 пати.