Инфо

Од среда полициски час од 16 до 05 часот, за викенд 24 часа

понеделник, 06 април 2020

Од среда полицискиот час на целата територија на државата ќе почнува во 16 часот и ќе трае до 5 часот наутро, објави вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук-профил.

За време на викенди, пак, движењето ќе биде целосно забрането 24 часа.

 

Содржината е прочитана 151 пати.