Инфо

Грција задутре го отвора граничниот премин „Евзони“

понеделник, 29 јуни 2020

Грција од среда отвора седум гранични премини на копнените граници со Северна Македонија, Албанија, Бугарија, Турција, соопшти портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Во однос на нашата земја ќе биде отворен само граничниот премин „Евзони“ („Богородица“), додека, пак, кон останатите три земји отворени ќе бидат по два гранични премина.

Пренесено од МИА
 

Содржината е прочитана 92 пати.