Уникатниот накит на „Mитас“ - совршен подарок за 8-ми Март

За претстојниот празник на жената, 8-ми Март, изразете ја вашата љубов кон дамите со луксузниот, рачно изработен накит од „Митас“. Изненадете ги драгите личности со ексклузивниот италијански изработки од познати светски брендови.

Накитот е направен од природни материјали, драги и полудраги камења, од сребро 925 обложено со бело, жолто и розе злато со природни камења корали, бисери, рубини. Одберете накит со смарагди, сафир, оникс, аметист или пак авeнтурин.

Исклучително квалитетниот накит, прстени, алки, синџирчиња со приврзоци во преубави, оригинални форми и бои е совршен подарок за секоја жена. Се носи во секоја прилика и оддава впечаток на уникатност, раскош, елеганција, едноставност и природност.

Во „Митас“ ќе најдете и ѓердани изработени од природен камен карлениан и природен бисер за брендот Dolce&Gabbana и сребрени прстени со Swarovski кристали.

„Митас“ се наоѓа во Градскиот трговски центар во Скопје на првиот кат.

Работното време е од понеделник до петок од 10:00 до 17:00 часот, аво  сабота од 9:00 до 15:00 часот.

За подетални информации може да се обратите на тел. број 070 248-089

 

 


Статијата е прочитана 743 пати.

Сподели:


КБ Прво пензиско