Бизнис вести

Нов пад на еврото под 1,13 долари

понеделник, 29 ноември 2021

Курсот на еврото денеска повторно падна под прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации.

Во меѓубанкарското тргување во Франкфурт утрово еврото се тргуваше за 1,1280 долари, откако во петокот навечер достигна 1,1331 долар.

Европската централна банка на крајот на минатата недела одреди референтна стапка на еврото од 1,1291 долар.

Содржината е прочитана 295 пати.